Maty antyzmęczeniowe i antypoślizgowe

W zakładach produkcyjnych oraz przemyśle spożywczym wypadki w wyniku pośliźnięcia stanowią około 20% wszystkich zdarzeń, które powodują długoterminowe przerwy w pracy.

Nasze produkty wykonane są ze specyficznych mieszanek gum i tak zaprojektowane, by zapewnić dobrą przyczepność do podłogi oraz natychmiastowy odpływ cieczy, co jest najbardziej ef...

W zakładach produkcyjnych oraz przemyśle spożywczym wypadki w wyniku pośliźnięcia stanowią około 20% wszystkich zdarzeń, które powodują długoterminowe przerwy w pracy.

Nasze produkty wykonane są ze specyficznych mieszanek gum i tak zaprojektowane, by zapewnić dobrą przyczepność do podłogi oraz natychmiastowy odpływ cieczy, co jest najbardziej efektywnym, ekonomicznym i trwałym rozwiązaniem dla zredukowania ryzyka poślizgnięcia. Stanowią również narzędzie do obniżania zmęczenia pracowników podczas długotrwałej pracy w pozycji stojącej.

More

Maty antyzmęczeniowe i antypoślizgowe W tej kategorii nie ma produktów.

Istnieje wciąż wiele stanowisk pracy, w których wymagane jest wielogodzinne przebywanie w pozycji stojącej, z jedynie krótkimi przerwami na odpoczynek. Rezultatem jest nie tylko duże i narastające z biegiem czasu pracy zmęczenie, ale również różnorodne dolegliwości ze strony m. in. stawów, kręgosłupa, czy też mięśni.

Maty antyzmęczeniowe są znakomitym a jednocześnie stosunkowo niedrogim rozwiązaniem powyższego problemu. Pozwalają one jeśli nie wyeliminować, to zminimalizować dyskomfort i dolegliwości związane z pracą w pozycji stojącej

Wśród licznych korzyści, które pojawiają się, gdy stosujemy maty antyzmęczeniowe na stanowiskach pracy, wymienić można:

  • redukcję napięcia mięśni,
  • zmniejszenie napięcia stawów,
  • mniej chronicznych dolegliwości zdrowotnych – wynikających z wielomiesięcznej/wieloletniej pracy w pozycji stojącej.

Z kolei dla pracodawcy najważniejsza korzyść, oprócz oczywiście zdrowszego zespołu, to większa wydajność pracy – pracownik jest mniej zmęczony, nie odczuwa dolegliwości zdrowotnych, a więc może wykonywać swoją pracę dłużej i szybciej.

Zainteresowanie matami antyzmęczeniowymi obejmuje wiele różnorodnych branż: od zakładów przemysłowych, przez punkty gastronomiczne, aż po punkty handlowe (sklepy) i usługowe.

Tak szerokie wykorzystanie mat antyzmęczeniowych jest również wynikiem dostępności bardzo zróżnicowanych produktów – odpowiadających często skrajnie różnym obiektom i miejscowym wymaganiom. Wybrać można więc m. in. wersje wodoodporne i olejoodporne, o podwyższonej odporności na ścieranie, stworzone specjalnie z myślą o gastronomii, ale także przeznaczone typowo dla przemysłu. Proponujemy również maty antypoślizgowe, które sprawdzą się w miejscach narażonych na działanie wilgoci czy cieczy.

Również pod względem estetycznym istnieje duża różnorodność: od najprostszych i najmniej dekoracyjnych modeli dla firm produkcyjnych, aż po znacznie bardziej eleganckie, dopasowane do wystroju sklepu.

Maty antyzmęczeniowe to sposób na zminimalizowanie negatywnego wpływu pracy w pozycji stojącej na stan zdrowia, wydajność i zadowolenie pracowników. Stosunkowo niewielki nakład finansowy może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Funkcjonalne, wytrzymałe, skuteczne… to tylko kilka z długiej listy ich zalet. Maty antypoślizgowe i antyzmęczeniowe, bo nich tu mowa, proponujemy w wielu różnych wersjach, spośród których odpowiednie rozwiązanie znajdzie zarówno branża gastronomiczna, jak i przemysł spożywczy i nie tylko. Proponujemy również modele higieniczne, które najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach natryskowych oraz przy basenach, saunach czy przebieralniach